Smotra dječjih zborova

U samostanu sv. Franje u Imotskom u subotu 29. listopada održana je smotra dječjih zborova imotskoga samostanskog okružja u sklopu proslave 300. obljetnice oslobođenja Imotske krajine od Turaka. U smotri je sudjelovalo oko 340 djece iz dječjih zborova Imotskog, Lovreća, Podbablja, Poljica, Prološca, Runovića, Studenaca, Vinjana i Zmijavaca, u pratnji svojih voditelja i župnika.
Susret je počeo u 10 sati u crkvi sv. Franje pripremom za svetu ispovijed, što je održao fra Denis Šimunović, župnik Vinjana. Nakon toga djeca su imala prigodu za ispovijed, a za vrijeme ispovijedanja molila se krunica, što je animirala s. Jasna Kasalo.
U 10:45 počelo je euharistijsko slavlje koje je predvodio gvardijan fra Kristian Stipanović, uz koncelebraciju fra Nedjeljka Čarapića, župnika Podbablja, i fra Zorana Jonjića, župnika Studenaca.
Nakon svete mise svaki je zbor nastupio zasebno te otpjevao jednu pjesmu u čast Blažene Djevice Marije. Susret je završen ručkom ispod samostanskog cedra.

FOTOGALERIJA